2018. december 10. hétfő. Jelenleg 22865 tagja van közösségünknek.

Royal Opera House 2018/19

2018.09.10. 12:43 | Utoljára módosítva: 2018.09.10. 12:43 Tulajdonos: Központi Alumni Portál

Időpontok: 2018. szeptember 15. - 2019. június 11.

A Royal Opera House’s Live Cinema Season a 2018/19 évadban ismét világszínvonalú balett- és operaelőadásokat kínál a nézőknek.
A 3 új produkciót és népszerű klasszikusokat felvonultató repertoárt a világ 40 országában, több mint 1000 filmszínházban közvetítik a Covent Gardenből. Az idei évadban olyan világsztárok előadásában csendülnek fel az ismert dallamok, mint Anna Nyetrebko, Diana Damrau, Jonas Kaufmann, Erwin Schrott, Michael Fabiano, Plácido Domingo vagy Eva-Maria Westbroek, a Royal Balett előadásában pedig ismét műsorra kerülnek a legnépszerűbb klasszikusok, mint A diótörő vagy a Don Quijote.

A Royal Opera House moziközvetítéseinek öt éve kizárólagos magyarországi forgalmazója a Pannonia Entertainment.

MacMillen: Mayerling
2018. október 15., hétfő, 20:15
Előadás hossza: 3 óra 15 perc, két szünettel

Veszélyes vágyak, családi titkok és politikai intrikák hatják át Kenneth MacMillan elegáns koreográfiájának minden pillanatát. A Liszt Ferenc zenéjére készült balettelőadás igaz történeten alapul.

Koreográfus: Kenneth Macmillan
Zene: Liszt Ferenc
Rendezte és hangszerelte: John Lanchbery

Wagner: A walkür
2018. október 28., vasárnap, 18:00
Előadás hossza: 4 óra 50 perc, két szünettel
Az előadás nyelve: német, angol felirattal

Richard Wagner epikus operaciklusa, A Nibelung gyűrűje második részében Antonio Pappano karmester nemzetközi sztárokból álló szereplőgárdát irányít.

Zene: Richard Wagner
Rendező: Keith Warner
Karmester: Antonio Pappano

Minkus: A bajadér
2018. november 13., kedd, 20:15
Előadás hossza: 3 óra 5 perc, két szünettel

Ludwig Minkus 19. századi balettklasszikusa a buja és titokzatos India díszletei közt játszódik. Natalia Makarova koreográfus pazar jelmezekkel színre vitt produkciója látványos utazást ígér a gyönyörű templomi táncosok és bátor harcosok egzotikus világába.

Koreográfus: Natalia Makarova, Marius Petipa után
Zene: Ludwig Minkus
Hangszerelte: John Lanchbery

Csajkovszkij: A diótörő
Balett
2018. december 3., hétfő, 20:15
Előadás hossza: 2 óra 30 perc, egy szünettel

Karácsonyi ajándék az egész családnak, mely különleges helyet foglal el a balettrajongók szívében szerte a világon. Az orosz balett hagyományait követve a Royal Ballet előadásában minden jellegzetes részlet megelevenedik, így a hópihék tánca is.

Koreográfus: Peter Wright, Lev Ivanov nyomán
Zene: Pjotr Iljics Csajkovszkij

Csajkovszkij: A pikk dáma – Új produkció
2019. január 22., kedd, 19:45
Előadás hossza: 3 óra 30 perc, két szünettel
Az előadás nyelve: orosz, angol felirattal

Csajkovszkij legambiciózusabb operája életművének legkiemelkedőbb szerzeményeit vonultatja fel, miközben erőteljes tanulmányt ad a megszállottság önpusztító erejéről.

Zene: Pjotr Iljics Csajkovszkij
Rendező: Stefan Herheim
Karmester: Antonio Pappano

Verdi: Traviata
2019. január 30., szerda, 19:45
Előadás hossza: 3 óra 35 perc, két szünettel
Az előadás nyelve: olasz, angol felirattal

Richard Eyre rendező szemet gyönyörködtető produkciójában megalkotta a tökéletes előadást Verdi klasszikus operájából, melyben Violetta szerepében Ermonela Jaho mindenét feláldozza szerelméért. Alfréd szerepében Charles Castronovo látható, Germont Györgyöt az opera világsztár Plácido Domingo alakítja.

Zene: Giuseppe Verdi
Rendező: Richard Eyre
Karmester: Antonello Manacorda

Minkus: Don Quijote
Balett három felvonásban, prológussal
2019. február 19., kedd, 20:15
Az előadás hossza: 2 óra 45 perc, egy szünettel

Ludwig Minkus klasszikus művének új felfogású rendezésében a szerelem és a barátság dicsősége egy káprázatos balettelőadás formájában teljesedik ki, Carlos Acosta vibrálóan eredeti koreográfiájával.

Koreográfus: Carlos Acosta, Marius Petipa után
Zene: Ludwig Minkus
Karmester, zenei rendezés/hangszerelés: Martin Yates

Verdi: A végzet hatalma – Új produkció
Opera négy felvonásban
2019. április 2., kedd 19:15
Előadás hossza: 4 óra 15 perc, két szünettel
Az előadás nyelve: olasz, angol felirattal

Christof Loy igazi sztár szereposztással rendezhette meg Verdi epikus operáját. A főbb szerepekben Anna Nyetrebkót, Jonas Kaufmannt és Ludovic Téziert hallhatjuk; a karmester Antonio Pappano.

Leonóra: Anna Nyetrebko
Alvaro: Jonas Kaufmann
Carlos: Ludovic Tézier

Gounod: Faust
Opera öt felvonásban
2019. április 30., kedd, 19:45
Előadás hossza: 3 óra 45 perc, egy szünettel
Az előadás nyelve: francia, angol felirattal

Fedezze fel az 1870-es évek Párizsának dekadens eleganciáját Gounod legkedveltebb operáján keresztül! David McVicar látványos előadásának főszerepeit olyan világsztárok alakítják, mint Michael Fabiano, Erwin Schrott és Diana Damrau.

Faust: Michael Fabiano
Mefisztó: Erwin Schrott
Margit: Diana Damrau

Alkonyat / Új Cherkaoui mű / Repülő alakzat
Három balett előadás, ebből egy világpremier
2019. május 16., csütörtök, 20:15
Előadás hossza: 3 óra 15 perc, két szünettel

Két modern mű és egy balett világpremier – a kortárs táncművészet legjava a Royal Ballett világszínvonalú interpretációjában.

Koreográfus: Christopher Wheeldon, Sidi Larbi Cherkaoui, Crystal Pite
Zene: Ezio Bosso, Henryk Mikołaj Górecki, TBC

Prokofjev: Rómeó és Júlia
2019. június 11., kedd 20:15
Előadás hossza: 3 óra 15 perc, két szünettel

Shakespeare legendás szerelmeseinek szenvedélye és tragédiája Kenneth MacMillan 20. századi balett mesterművében születik újjá a Royal Opera House színpadán.

Koreográfus: Kenneth Macmillan
Zene: Szergej Prokofjev