2017. augusztus 16. szerda. Jelenleg 19019 tagja van közösségünknek.

III. Benczúros Találkozó

2017.03.17. 09:43 | Utoljára módosítva: 2017.03.17. 09:52 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
„A Benczúr utcai diákszálló volt 1956. október 22-27. között a debreceni forradalmi események meghatározó központja.” – olvasható ma is egy márványtáblán, amely a kollégium egykori bejáratánál állt. A Benczúr Gyula utca és Pallagi út sarkán álló épületet 2008-ban ítélték lebontásra, területe jelenleg a TEVA Gyógyszergyár Zrt. tulajdonában áll. Talán a falak eltűntek, a pezsgő közösségi élet mégis fennmaradt. Az egykori kollégisták azóta is szoros kapcsolatot ápolnak egymással.

Ennek ékes példája, hogy már a harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Benczúros találkozó, idén március végével.

A program az eddigi találkozókhoz híven egy kispályás szurkolók ligája focibajnoksággal kezdődik, ahol ezúttal már a kisebbek is megmutathatják futballtudásukat. A szurkolás hevében kiváló alkalom nyílik az emlékek felelevenítésére, nosztalgiázásra. A nap egy közös vacsorával zárul a Debreceni Egyetem III-as Kollégiumának Földszinti Kollégiumi Kávézójában (Debrecen, Egyetem tér 1.). A vacsora igényléséhez előzetes egyeztetés szükséges legkésőbb 2016.03.20–ig (revesz.roland22@gmail.com vagy a gergely001@gmail.com). Az esemény előtti napon a szokásos Pallagi "futóversenyre" is sor kerül.

Program:

- Pallagi futóverseny: 2017. március 24., péntek 16:00 (13 –as busz viszi ki az érdeklődőket)
- Focibajnokság: 2017. március 25., szombat 15:00 (Helyszín: DOTE II -es koli mögötti műfüves pálya, gyülekező 13:00–tól a Teniszkében)
- Vacsora: 2017. március 25., szombat 18:00 (Helyszín: Kossuth Lajos III-as Kollégium (Újkoli) Földszinti Kollégiumi Kávéház)

A rendezvény ingyenesen látogatható!

További információ a szervezőktől kérhető:
Fülöp Gergely: gergely001@gmail.com
Révész Roland: revesz.roland22@gmail.com

A szervezők nevében ezúton kérjük, juttassa el minél több volt Benczúros ismerőséhez a találkozó hírét.

Legyünk minél többen!